חזיון עליית המכונה המופלאה מכולן

והנה בחזיוני1 אני מרחף ללא גוף. חוזה בהופעתה של טכנולוגיה שלא מהעולם הזה, מכונה אוניברסלית. המכונה. מכונה שיכולה ליצור כל דבר מכל דבר. המכונה שתשנה הכל.

מכונה 6916, מכונה מסתורית

מכונה 6916 (צילום: s.alt, רשיון: CC BY-NC-ND 2.0)

למכונה מספר תכונות ייחודיות שלא הופיעו באף מכשיר שנוצר קודם לכן (או שהופיעו אך המכונה מקפיצה אותן מדרגה).

המכונה יכולה לסרוק ולקרוא את המבנה המרחבי של כל עצם ברמת הפרדה של אטום בודד. תן לה לסרוק חתול אשפתות חולף ותוך זמן קצר היא תפלוט כמות בלתי נתפסת של נתונים הכוללים את סוג האטומים, הקשר ביניהם ומיקומם המרחבי של כל אטום ואטום בגוף שלו.

יש לה גם "מחסניות דיו" המכילות את כל 92 היסודות המצויים בטבע. וכמובן ראש הדפסה היכול לנוע לכל הכיוונים במרחב ויכול להניח כל אטום במקום הרצוי, לקשר אותו לאטומים אחרים וליצור כל מולקולה שהיא. יש לה היכולת ליצור את כל סוגי החומרים ולסדר אותם בכל צורה שהיא. או במילים אחרות היא יכולה ליצור כל גוף שהוא.

למכונה מעין מערכת עיכול והיא יכולה לבלוע גופים ולטחון אותם עד דק. אח"כ מפרקת את המולקולות הנותרות לאטומים בודדים סופגת ומעבירה את היסודות למאגרים שלה. לא מכונה שהיית רוצה לפגוש בסמטה חשוכה כשהיא רעבה. אבל המכונה שלך מבוייתת ובדיוק סיימת לשתות את כוס הקפה שהמכונה הדפיסה לך? זרוק אותה חזרה לתוך המכונה והיא תמוחזר אל הטוסט שהיא מדפיסה לך, חם חם.

בשר טחון זה רצח

בשר טחון זה רצח (צילום: gabster_ro, רשיון:CC BY-NC 2.0)

ומה לגבי מקור אנרגיה? המכונה גמישה מאוד. היא יכולה להשתמש בחלק מהחומרים שהיא בולעת כדלק אותו היא שורפת, או יכולה לקלוט אנרגיית שמש, או לחמם מים לקיטור בעזרת אנרגיה גרעינית המשתחררת בביקוע יסודות רדיואקטיביים או בכל סוג אנרגיה שהוא. כזאת מופלאה היא המכונה, היא יכולה ליצור לעצמה קולטים לסוגי האנרגיה השונים.

המכונה מתרבה

פועל יוצא מכל התכונות לעיל היא היכולת של המוכנה ליצור העתקים של עצמה. היא אוספת חומר מכל הבא ליד וכאשר היא אוגרת מספיק חומר היא יוצרת העתק של כל חלקי המכונה ומרכיבה אותם יחד. המכונה התרבתה והיא יכולה לעשות זאת שוב ושוב.

וזה מה שהיא עושה, מתרבה. תוך זמן קצר מתמלא העולם במכונות משכפלות שכאלה. המכונות גורסות ומעבדות את כל החומר הזמין להעתקים שלהן. המשכפלות מתחילות להתחרות זו בזו. חלק מתחילות להשיג חומר מגופן של המכונות היצרניות במקום מהסביבה. מעמד המכונות הטורפות נולד. מהר מאוד מתחילות לעלות דווקא המכונות השוגות. אותן מכונות שבטעות מכניסות טעויות בייצור של כל מכונה. רוב המכונות השגויות כושלות אך חלק זעיר ביותר מוצלח יותר משאר המשכפלות והן תופסות את השלטון.

יקיצה

בנקודה זו הופך החזיון למציאות (חלקית מאוד אני מודה). המכונה שדמיינתי היא התאים והיצורים אותם הם מרכיבים. התאים מכונות קטנות ומופלאות היכולות ליצור העתקים של עצמן.

  1. חזיון שנגלה לי באמצע שיעור ביולוגיה בכיתה י'. אח"כ נזכרתי שבמסע בין כוכבים יש מכונה מסנתזת כזאת וגם שבעבר הרחוק כתבתי סיפור מדע בדיוני קצר על מכונה כזאת שנועדה להעביר אנשים מרחקים במהירות האור ועל פרשיית רצח. כמה נדוש.
פורסם בקטגוריה מדע, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא חזיון עליית המכונה המופלאה מכולן

  1. מאת אליהו החמוץ‏:

    נפלא! גם כתוב מעולה וגם עוסק בנושא מעניין. חבל שהקצת…
    אתה שולטטט!!!!1

השאר תגובה