פרוטוקול שליט השלישי

"בואנה גבריאל תעשה לי ולך טובה, הנה קח עשרים שקל, לך תדפיס במכונה שלוש כוסות קפה טורקי, לי, לך ולחדש, זאת הולכת להיות חתיכת משמרת לילה ארוכה" אמר ופיהק רס"ן יפתח ושלח יד לחכך את הזיפים בני היומיים על לחייו, "ומשעמעמת, אתה גם צריך קפה, הא??" פנה בנימה משועמעמת אל החייל הצעיר והחדש שעמד לידו, חדש לגמרי, פסי הגיהוץ במדי ה-א' עדיין  חדים והעיניים עוד לא עטו את המבט העייף והמשועמם של הוותיקים. "לך כבר גבי, בינתיים אני אתדרך את הירוק הזה, זוז כבר יא שמן, ככה אני יעשה לו חפיפה לפני המשמרת שלא תהייה לנו שוב פעם פאדיחה על הפעם הראשונה כמו ההוא, מה שמו, ברח לי. מה אתה עוד פה?!  נוע גבי, נוע סוף! והה.. תדפיס לי קפה חזק עם שניים סוכר, בלי חלב, מישהו אמר שהטונר של החלבונים נגמר, אולי נתקשר מחר לחברה שתשלח טכנאי" סיים ופנה להיכנס לחדר הישיבות עם החדש.
"הגבי הזה לא מפותח, אתה יודע קצת פרימיטיבי, ההורים שלו לא עשו מספיק סקירות עובריות" אמר רס"ן יפתח, "או אולי זאת בעיה של יותר מדי סקירות עובריות" גיחך יפתח, "בכל מקרה יצא דפוק לגמרי".
"אתה, החדש, איך בכלל קוראים לך?" שאל רס"ן יפתח.
"שוקרון" ענה הצעיר.
"רגע, רגע, בתיק שלך במסד הנתונים כתוב שם פרטי: גלעד" עצר אותו יפתח.
"כן, גלעד זה השם הפרטי שלי. נולדתי קצת אחרי שהוא שוחרר והיה גל כזה של הורים שקוראים לילדים שלהם על שמו, ככה שלא הייתי הגלעד היחיד וגם לא החמישי בגן, כולם קראו לי שוקרון, רק ההורים שלי מתעקשים על גלעד."
"טוב חבוב, זה קצת אירוני בהתחשב בהצבה החדשה שלך איתנו. לקח להם זמן ושלוש גרסאות לפתח את התגובה הראויה לתוצאות העסקה."
"ספר לי על זה."

"קודקוד שו"ב, קודקוד שו"ב, כאן כנף 1"
"המשך כנף 1"
"קבל כי במעבר א' מעל היעד שיחררתי את עיניים־לציון בדיוק מעל הבניין"
"כנף 1, כאן קודקוד שו"ב, קבל יפה, נראים נתונים יפים, אתה רשאי לעבור למעגל ב'"
"קודקוד שו"ב, קבל מעבר למעגל ב'"

הזבובונים הזעירים השתחררו מהמזל"ט בדיוק מעל היעד. המזל"ט פנה והמשיך לעוף במעגל רחב מסביב לבניין. בנתיים נחיל הזבובונים התפזר לכל עבר והזבובונים חדרו אל הבניין דרך כל פתח אפשרי, חלון שנשאר פתוח, חריץ מתחת לדלת, ארובה. באויר נותר רק זמזום חלוש, בלתי נשמע כמעט אלא רק למי שידע שהמזל"ט שם.

בנתיים סיים רס"ן יפתח את החפיפה לשוקרון וגבי כבר הלך והביא קפה וחזר והביא קפה. "נשחק שש־בש?" הציע גבי. אבל לפתע הוארו המסכים וקצה קצה של פיסת צמר סרוגה הופיע על המסך. "האלוף" אמר יפתח, "תוכל לשנות קצת את זוית הצילום? לא רואים אותך". הצילום רעד מעט וכשהמצלמה התייצבה נראה האלוף, על כיפת הצמר הסרוגה, הפיאות המתבדרות והזקן שלו. "רס"ן יפתח" פתח אלוף הפיקוד, "הפעלנו את פרוטוקול שליט השלישי על מוחמד אחמד אבן שאביזי, התיק יופיע על המסך מיד". מסך ימין נדלק ותצלום של גבר ערבי מבוגר עם חיוך טוב הופיע. יפתח שלח את ידו והחליק את התמונה ימינה והפרטים הנוספים התגלו. "נעצר בשנת 2021 בעקבות מידע מודיעיני, נחקר בידי השב"כ במשך מספר חודשים, הודה בחברות בארגון החמאס ובביצוע רצח של שני אזרחים, הורשע ונידון לשני מאסרי עולם ועוד עשרים שנה" קרא יפתח בקול רם לשאר הנוכחים, "אני אקצר לך את הקריאה, אני פשוט רעב", אמר אלוף הפיקוד, "הוא שוחרר לאחרונה במסגרת עסקת שיחרור השבויים האחרונה. עד עכשיו היה לא פעיל. לאחרונה התקבלו אינדיקציות רציניות שהוא מתכנן פיגוע טרור נוסף. שיתוף פעולה עם הג'יהאד. כנגד חברת הנפט יהודה ושומרון. הוחלט להפעיל כנגדו את פרוטוקול שליט השלישי ושאלוהים יהיה איתכם". המסך כבה ואלוף הפיקוד הסתובב בכיסאו ואמר לסגנו, "זה היה טוב לא? הסיום הזה קורע אותי כל פעם מחדש. יאללה לך תדפיס לנו איזה לאפה פרגיות ותדפיס לי גם נס קפה. להרוג אנשים עושה אותי נורא נורא רעב."

"שוקורון" אמר גבי, "סחטיין עלייך, על המשמרת הראשונה פרוטוקול שליט, נראה לי אתה פתחת לנו את המזל, כבר כמה חודשים לא עשינו פרוטקול שליט".
"יאללה סתום כבר" אמר יפתח, "עכשיו נוציא הודעת עדכון לכל המדינות החברות באו"ם, הנה, מהמסך הזה" הראה יפתח לשוקרון את התהליך, "עכשיו תלחץ אישור ושוב פעם אישור, תסמן כאן וי ותצמיד את כף היד אל המסך" וכל השלושה הצמידו את כף היד אל המסך. כעבור שניה הופיע משולש צהוב וסימן קריאה בתוכו. יפתח נגע במשולש והודעה נפרסה לרוחב המסך. "נבלות אלה, אנטישמיים, שוב פעם האלגוריתם היפני הגיש עירעור והנורווגים מבקשים פירוט נוסף. גבי תפתח לנו קו תקשורת עם האלוף. האלוף הופיע על המסך ביד אחת לאפה פרגיות ובשניה נס קפה וכמובן טחינה נוזלת על הזקן. "מה? אתם לא רואים שאני באמצע משהו חשוב, מה דחוף!" התעצבן האלוף. "היפנים…" התחיל יפתח. "אנטישמיים, אוכלי כרישים ומה עם הנורווגים? שוב פעם מבקשים מידע נוסף? מהעירור היפני תתעלם, זה היה משולש צהוב נכון? האלגוריתם שלנו כבר ייסתדר איתו ואת האלגוריתם הנורווגי תעדכן בחלון זמן של חמש שנית לפני הביצוע בפועל, אל תפריעו לי יותר!" וסגר.
"תנו לי להבין משהו" פתח שוקרון ואמר, "אם האלגוריתמים הם אלה שמחליטים האם זה בסדר או לא, אז מה אנחנו עושים פה?". "שותים קפה ומשחקים שש־בש" אמר גבי. "גבי, אף פעם לא מאוחר מדי לעשות הפלה", השתיק אותו יפתח, "תבין, אלגוריתמים יכולים אולי לחתוך ולהחליט בדילמות מוסריות מהר יותר מכל בן־אדם, הן רצינאליות באלף אחוז וכו' וכו', אבל כרגע אין עדיין תוכנה שיודעות להרגיש חרטה" אמר יפתח. "והן בעיקר לא יודעות להנות מהנקמה כמו שצריך" הוסיף גבי וקרץ. "טוב, שליטה ובקרה הודיעו שיש לנו זיהוי דנ"א ודאי של מוחמד אחמד והוא יישן היטב במיטתו, אפשר להתחיל לכוון את לווין המיקרוגל לכיוון המטרה" סיים יפתח וניגש לביצוע התיאום המורכב עם חדר השו"ב.

מוחמד אחמד אבן שאביזי לא ישן טוב הלילה, יתושים כל הזמן עקצו אותו ושתי הבירות שהוא הוריד במסיבה לא יישבו לו טוב בקיבה ובכלל נראה לו שהערמונית שלו לוחצת אולי הוא יקבע תור לד"ר וואפא. הוא קם לשירותים ופתאום הרגשת שריפה פנימית בחלק הימני של האגן! פסססס… העור נקרע ואדים חמים בקעו מהפצע. "אללה הוא אכבר! הכליה התפוצצה לי" חשב מוחמד אחמד אבן שאביזי וקרס על הרצפה. בשארית כוחותיו זחל לכיוון המרפסת, התהפך על גבו והביט מעלה אל קירוי הפח הפשוט והזול שהתקין מעל המרפסת. "זה מכוער" אמרה לו אשתו, "אני רוצה מעץ כמו של היאהוד", "לא נעים לשבת מתחת" קיטרה הבכורה, "חם לנו" בכו הקטנים.

"שי"ת, שי"ת, שי"ת1" גידף רס"ן יפתח, "אני לא מאמין שפיספסנו, היינו בול מבחינת הנ"צ! קו אורך, קו רוחב וגובה על הס"מ! רק קצת פיספסנו בזמן. התיאום הזה עם השו"ב מעכב אותנו. גבי תשיג לי שוב את האלוף על הקו". כעבור רגע הופיע האלוף על המסך. "מה הפעם?! מה הפעם?! מ ה  הפ ע ם?!" אמר האלוף. "על־פי דיווח מהזבובונים יש בעיה. נראה שקרן המיקרוגל לא פגעה בו בצורה אנושה וכרגע הוא מצא מחסה במרפסת שלו". "נו… תשרפו אותו במרפסת שלו, ברוב עם – הדרת מלך!" נהנה האלוף מהלצותיו. "ההאא… יש בעיה, זה גג אלומיניום". אמר בשקט רס"ן יפתח. "הפרוטוקול קובע במפורש: מחבל ששוחרר מהכלא בטרם ריצה את עונשו וחזר לתכנן ואין צורך לומר לבצע פיגועי טרור יוצא להורג בדרך האכזרית והמרתיעה ביותר הקיימת. בישול במיקרוגל לא עובד. אני מאשר לך להוריד עליו מיני דל‎"א." סיכם האלוף וסגר.

"כנף 1 מקודקוד שו"ב רשאי מיני־דל"א על המטרה, חוזר רשאי מיני־דל"א"
"קודקוד שו"ב, כאן כנף 1, קיבלתי רשאי מיני־דל"א, משחרר מיני־דל"א"

המזל"ט יצא מהמעגל וצלל לכיוון המרפסת, כשהוא הגיע מספיק קרוב הוא שיחרר פצצה שמנמנה למראה ונסק למרחק בטוח. הפצצה גלשה לכיוון המרפסת ושיחררה עננה של דלק שהמשיכה לגלוש ולעטוף את המרפסת וכעבור אלפית שניה עבר ניצוץ בעננת אדי הדלק והמחבל סוף סוף זכה להתאחד, אך לא עם בתולותיו כפי שקיווה אלא עם המרפסת וגג הפח.

"תגידו" אמר שוקרון, "זה בכלל עובד? הרי הם לא ממש מפסיקים לעסוק בטרור?". "לא עובד" אמר גבי, "אבל הצדק נעשה וזה העיקר".


גלעד שליט היקר אני שמח ומתרגש בשבילך שסוף סוף אתה חוזר הביתה מהשבי הנורא והארוך. אני מקווה שאתה הסנונית הראשונה בשחרורם של עוד אסירים ושבויים נוספים ובמציאתם של נעדרים אחרים.

באותו הזמן אני גם מאוכזב, עצוב, כועס, מפחד ליקיריי, חושש, רוצה נקם, בגלל אלף המחבלים שנשחרר.

הלוואי שפרוטוקול שליט ייכתב כבר היום.

 1. כשיוצא לי לשמוע תלמידים שלי מקללים "שיט", אני בד"כ מחזיר להם בחיוך ששי"ת זה ר"ת השם יתברך.
פורסם בקטגוריה יהדות ודעות אחרות, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

7 תגובות בנושא פרוטוקול שליט השלישי

 1. מאת שמ|אל‏:

  מצחיק, אבל דיי אנטישמי.

  (באמת. נותן לענף המשפחתי של הכותבים דור שניים והם מחוץ לעץ היהודי. מה שנקרא כרת)

  • מאת אריאל‏:

   זה יהיה נחמד אם תואיל תסביר למה התכוונת ואז אחליט אם להיעלב או לשמוח, נבצר מבינתי הקשר בין אנטישמיות, כרת ומה שכתבתי.
   הבנתי, זה האלוף הדתי שמתנהג כבהמה שהפריע לך. אני יכול להבין אותך, הבעיה היא שניסית ללמוד והלכליל מתיאור של דמות בדיונית אחת לדעותיי באופן כללי. לא בטוח שצדקת. אני חושב שאדם דתי יכול גם להתנהג בצורה בלתי מוסרית, אני חושב (והיה אחלה דיון/ויכוח על זה אתמול) שהמוסר קודם לתורה וכי אלוהים לא יכול לצוות על מעשה שהוא רע ובכך להפוך אותו לטוב.

 2. מאת חתול‏:

  אני חושב שהרעיון שאתה מתאר כאן לא מספיק. ברגע שמתחילים לדון עם ארגון טרור אנחנו בבעיה. היה עקרון בעבר שאין משא ומתן עם טרוריסטים ולמרבה הצער הוא התמוגג. אני חושב שארצות הברית עדיין שומרת עליו.
  בספר "תורת המשחקים" מוסבר למה העיקרון הזה חשוב ולמה קשה לשמור עליו.

  בנוסף אין צורך לחכות לכך שמחבל ירצח, ייאסר, ישתחרר וירצח שוב. צריך לחסל אותו מראש.

  ולבסוף, למרות כל ההערות, הכתיבה שלך יפה. המשך אִתה.

  • מאת אריאל‏:

   תודה חתול, במידה מסויימת אני מסכים איתך, לדעתי הצדק הוא להוציא אותם להורג וזה גם יכול לפתור מהשורש את המניע לחטיפות. עם זאת, מצד שני יכול להיות שדווקא הוצאה להורג שלהם תהפוך אותם לגיבורים לאומיים ודווקא תתדרבן מחבלים צעירים וחדשים. ז"א המטרה העיקרית שמעניינת אותי היא הקטנת מספר הפיגועים והחטיפות.

 3. מאת אליהו החמוץ‏:

  יא אפס! למה לא אמרת לי שכתבת סיפור?
  אחלה סיפור: מותח, כתוב היטב. ממש התעלית על עצמך!

השאר תגובה