שחרור מחבלים – לית דין ולית דיין

זה לא בסדר, זה מעוות, אנחנו חייבים למחות, איכשהו, היכנשהו. בשעה זו (מ-12:00) שוב משוחררים 250 מחבלים (המכונים בתקשורת משום מה "אסירים ביטחוניים", אני אקצין את זה בכוונה לאבסורד: האם גם הרוצח יגאל עמיר הוא אסיר ביטחוני בגלל שהוא פעל ממניעים אידאולוגיים ופוליטיים? או אולי בכלל צריך לכנות אותו לוחם חופש?!) בעקבות החלטת ממשלת אולמרט  ממפלגת קדימה לשחרר אסירים ביטחוניים ממוצא ערבי (איזה איפה ואיפה, מה עם האסירים הביטחוניים ממוצא יהודי?) כמחווה לחג־הקורבן המוסלמי.

לפי דו"ח מתנדבים שמפרסם ארגון אלמגור – ארגון נפגעי טרור ולפי ידיעה מסכמת בחדשות ערוץ 7 חלק נכבד מהמשוחררים נעצרו רק לאחר שנת 2006 ולפיכך לא ריצו אפילו 3 שנות מאסר על שלל עבירות ניסיון לרצח, כמו: ירי על חיילים ואזרחים, הנחת מטעני־חבלה וזריקת בקבוקי־תבערה על מכוניות ובני־אדם.

פשוט ביזיון חוקי, זוועה מוסרית, אין ערך אמיתי לחוק ואין ערך אמיתי לחיים של בני־אדם. מה לנו כי נלין שאחר־כך ממשיכים לנסות ולרצוח אותנו, ולצערינו גם מצליחים. לפחות הייתה איזושהי תמורה כלשהיא, תמורה רצינית ביותר, כמו שחרור גלעד שליט. כלום.

לא יכול להיות כי ממשלה נבחרת כלשהיא, שיד־הגורל, בחירות־מקדימות עלומות (או וועדה מסדרת כלשהיא) או כל תרגיל ועסק פוליטי מסריח הציבו בראש המדינה תהיה יכולת לשנות בהינף עט ומקלדת החלטה משפטית ולדחוף לשחרור מוקדם של טרוריסטים.

לזכור, לשמור וב-10 לפברואר – יום הבחירות – לא לשכוח.

פורסם בקטגוריה יהדות ודעות אחרות, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא שחרור מחבלים – לית דין ולית דיין

 1. מאת חתול‏:

  אתה כמובן צודק, אבל ידוע שעדיף להיות ערבי.

  ולא ברור למה שישחררו את גלעד שליט תמורת מחבלים אם ממילא משחררים אותם בחינם.

 2. מאת בעז‏:

  חתול – זאת הבעיה העיקרית שבגינה גלעד שליט עוד לא פה.
  לצערינו, למרות כל החגים שיש לנו, עוד לא קיבלנו "מתנה לחג".
  בסוף גורלו של גלעד יחרץ בגלל מחוות שכאלו.

השאר תגובה