צרות בהצגת עברית בסימניות וחלק מהגופנים בפיירפוקס 3 אלפא

בעקבות הידיעה בלינמגזין על שחרור קרב של גירסת בטא לפיירפוקס 3 המכונה Gran Paradiso החלטתי לנסות ולהציץ אל גירסת האלפא הנוכחית.

להבדיל מחלונות בה ה-Next Next הוא מלך וצריך להקליק המון המון עם העכבר, ההתקנה של גירסאות שונות של שועלהבה בלינוקס הינה קלה וכרוכה בסה"כ בפריסה של קובץ הארכיב והרצת קובץ firefox לפי הוראות ההתקנה באתר קרן מוזילה.

במחשב שלי כבר מותקן כבר פיירפוקס 2 ו-swiftfox (סוויפט משמעותו באנגלית תנועה/תגובה מהירה, באמת יותר מהיר ומומלץ, עובד תחת לינוקס בלבד) שהינה גירסא של פיירפוקס המותאמת ואופטימלית למעבדים שונים, אצלי למעבד Pentium-M של אינטל. וכן מותקנים תוספים, מעטפות והרבה סימניות. מרבית התוספים והמעטפות אינם תואמים לפיירפוקס  3ולכן כובו באופן אוטומטי, מן הסתם יותר בגלל שלכל תוסף יש הגדרות פנימיות הקובעות את תחום הגירסאות בהן הוא יכול לעבוד ואלו כנראה לא עודכנו לכלול את גירסא 3 ופחות בגלל בעיות בתוספים עצמן.

כבתי את התוספים הבודדים שכן תאמו, רציתי לחוות את גרנד פרדיסו טהור ומזוקק, אך אבוי מיד כאשר עלה פיירפוקס גרנד פרדיסו נתגלה המחזה המביך הבא:

screenshot-inn-gran-paradiso.png

אלפא אמרנו? יש בעיה בהצגת העברית בסימניות אך לא בהצגת העברית באתרים עצמן בדומה אולי לבאג שהופיע באפיפני כפי שפרסם שלומי ישראל ופתח באג בבאגזילה, וכפי שפרסמתי בפורומי וואטסאפ.

אלפא אמרנו? יש בעיה נוספת הקשורה לעברית המופיעה בהצגת חלק מהגופנים העבריים בחלק מהאתרים, למשל הבלוג הזה נראה כך:

screenshot-post-traoma-gran-paradiso.png

הגופן אריאל מוצג יפה ואילו הגופן דוויד מוצג באופן משונה בגוף האתר אך ראש האתר "פוסט-טראומה" מוצג היטב.

חוץ מהבאג הנ"ל, לא שמתי לב לשום תוספת מיוחדת או לשינוי ניכר לעין לעומת גירסא 2 וזאת כי רשימת המה חדש? כוללת שיפורים בעיקר במנוע ובביצועים ופחות במעטפת הגרפית.

פורסם בקטגוריה מחשבים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה