רחוב סומסום, סוציאליזם וקפיטליזם

אריק ובנץ בחלוקה צודקת

אריק מנסה להשוות בין שתי חתיכות סוכריית שוש (לקריץ) באורך לא זהה, אחת אמורה לעבור לבסוף לאריק והשניה לבנץ. אריק מוריד ואוכל חתיכה מכל צד אך למרבה הפלא החתיכות לא משתוות. בנץ מוחה מהצד כל הזמן אך לא עושה דבר, בנץ הוא החלש. לבסוף אריק מתייאש ומצהיר כי זה לא הולך, בנץ מציע בתקווה חלוקה מחדש של סוכריית שוש חדשה וארוכה. אריק מסכים בשמחה ומוציא סוכריה נוספת וכדי להתחיל הכל מחדש הוא אוכל את שאריות הסוכריות הקודמות. אריק חוצה את הסוכריה החדשה שוב לשתי חתיכות לא שוות ותהליך המיצוע מתחיל מחדש. בנץ מאבד כל תקווה והולך.

אריק ובנץ בחלוקה צודקת באתה-צינור

ככל הנראה יש כאן משל כנגד הקומוניזם המצהיר כי צריך לחלק את המשאבים בצורה שווה בין כל פרטי החברה, בעוד בפועל מעמד הפקידים וחברי המפלגה מיישרים ומשווים בעזרת הפה והבטן ופוגעים בפרולטריון. עוד על רעות מהותיות יותר של הקומוניזם במאמר קומוניזם ועבדות הטוען כי הקומוניזם האידאלי איננו רק לא עובד אך זהו רעיון יפה וטהור אלא להפך הרעיון עצמו גם הוא מפלצתי ולמעשה הקומוניזם אינו אלא עבדות.

אריק ובנץ בחלוקה שווה

דוגמא נוספת בה אריק בשם השוויון והסוציאליזם דופק את בנץ הפרולטריון.

אריק ובנץ בחלוקה שווה באתה-צינור

אריק וברווזוני באמבטיה

ועוד קטע, אחד מהמופלאים, איזה מילים! שימו לב להדגשה הקפיטליסטית של אריק לגבי ברווזון הגומי כי הוא "רק שלי, שלי בלבד".

"הנה אני שוב עושה לי אמבטיה והאמבטיה שלי מלאה במים ובקצף ריחני, ויש לי סבון ומטלית כדי לסבן את עצמי, ויש לי גם מברשת קשה כדי לשפשף את הגב, ויש לי מגבת גדולה ורכה כדי שאוכל להתנגב, אבל יש דבר נוסף שעושה את הרחצה באמבטיה לדבר הכי נחמד שיש, ואתם יודעים מה זה? זה החבר המיוחד שלי, הצעצוע שאני אוהב יותר מכולם.

… ברווזוני כה נחמד… טוב לשנינו באמבט … ברווזוני אני אוהב אותך … חחחחחח … ברווזוני איזה כיף לוחצים הוא מצפצף … ברווזוני חבר הכי טוב שלי … חחחחח … כשאני יושב מתרחץ באמבט לי כי אז הוא שוב נמצא איתי, מחייך ונחמד לי כמה שנחמד לי … ברווזוני כה נחמד … רק שלי – שלי בלבד … ברווזוני אני כה אוהב אותך …

ברווזון קטן אתה רוצה שאני אסבן לך את הגב ואשפשף אותך במברשת? אתה רוצה? יופי! איך זה? … חחחח … היי צריך לרחוץ גם מאחורי האוזניים, לא מה פתאום?! אני רואה שאין לך אוזניים … חחחח … ועכשיו את הבטן, נסבן לברווזון את הבטן, הו זה מדגדג לו … חחחח ….

… כשאני יושב מתרחץ באמבט לי כי אז הוא שוב נמצא איתי, מחייך ונחמד לי כמה שנחמד לי … ברווזוני כה נחמד … רק שלי – שלי בלבד … ברווזוני אני כה אוהב אותך …".

אריק וברווזוני באמבטיה באתה-צינור

פורסם בקטגוריה כלכלה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

0 תגובות בנושא רחוב סומסום, סוציאליזם וקפיטליזם

  1. מאת קרוסלה‏:

    מילא קומוניזם, אבל ההשתמעויות ההומוסקסואליות הן בלתי נמנעות!

השאר תגובה