דגלוני שפה במגש המערכת של גנום

קודם כל מה זה מגש מערכת?! הכוונה ל-System Tray, האזור בסרגל העליון ב-Gnome בו מוצג התאריך והשעה, מצב הרשת ועוצמת הקול וכפתור כיבוי המערכת

אילן שביט פירסם פוסט בנושא "דגלוני שפה במגש המערכת" המתאר כיצד לאפשר הצגת פריסת המקלדת הנוכחית בעזרת דגלוני שפה במקום כיתובית שפה (דגל ישראל במקום he או il) ב-2 צעדים פשוטים:

  1. השגת תמונות קטננטנות (40×40) של דגלוני המדינהשפה, בתסדיר PNG ובעלי שם קובץ זהה לשם המדינה בה השפה מדוברת (למשל il.png בשביל ישראל ועברית ו-it.png בשביל איטליה ואיטלקית) והעתקתם לספריה usr/share/pixmaps/.
  2. שינוי הערך desktop-> gnome -> peripherals -> keyboard -> indicator -> showFlags בעזרת gconf-editor מ-לא מסומן ל-מסומן.

מאוד נוח לי לראות מהי פריסת המקלדת ע"י דגלון, יותר קל לזהות ולתפוס תמונה לעומת זיהוי ותפיסת כיתוב. המוח לא צריך לעבד את הכתב ולהפיק ממנו משמעות: "עכשיו אני במצב עבריתאנגלית".

בעבר הדי רחוק פירסם גם שלומי מ-sijp מאמר דומה "דגלונים במחוון המקלדת של גנום", ובתגובות שם גם עלינו על-כך היכן אמורים להישמר קבצי התמונה. הבעיה היחידה הייתה שבשלב מסוים יישומון הצגת המקלדת הפסיק להכיר את תסדיר הקובץ SVG בו סופקו תמונות הדגלונים. רק שאני לא ממש ידעתי את זה וחשבתי שהתמיכה בהצגת דגלונים ב-Gnome הופסקה בגגל מחלוקות פוליטיות שהרי ישנן מדינות שנוית במחלוקת (למשל ישראל בעולם הערבי) ו-Gnome החליטו להפסיק לספק תמיכה בדגלונים. אז זהו שלא, Gnome כן תומכים בדגלונים, רק שהם לא מספקים אותם כברירת מחדל.

פחות אהבתי את הדגלונים בתסדיר PNG שהעלה אילן לעומת הדגלונים בתסדיר SVG שהעלה שלומי, אותם אהבתי יותר. הם פחות מלבניים, חסרי צללית ובאופן כללי הרבה יותר דומים לדגל אמיתי. כדי שהם יעבדו המרתי אותם לתסדיר PNG בעזרת GIMP והנה הם לפניכם:

דגלון ישראל

דגלון ארה”ב

נדב הוסיף מדילי ומסביר "איך לפזר קבצים במערכת (לינוקס) בצורה נבונה" ולפי הוראותיו בניתי חבילה קטנה שאי-אפשר להעלות לבלוגלי, נסו בעצמכם זה נורא קל.

פורסם בקטגוריה מחשבים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

0 תגובות בנושא דגלוני שפה במגש המערכת של גנום

  1. מאת אילן שביט‏:

    אכן הדיגלונים שלך מוצלחים יותר, ונראים יותר טוב.
    אני אעדכן את הקובץ להורדה שהכנתי.

השאר תגובה