תגים ומוזיקה

מספר מקורות מידע כיצד לתייג נכון את המטא-מידע בקבצי מוזיקה, שם האמן, שם האלבום, מספר האלבום וכו'. מתאים בעיקר לתיוג אלבומים באנגלית בגלל אותיות גדולות ואותיות קטנות.

באובונטו לינוקס אני משתמש ב-quodlibet כדי לתייג ולנגן את ספריית המוזיקה שלי. בעבר כשחלונות XP הייתה המערכת הרשאית שלי השתמשתי ב-foobar2000.

אפשרות מעניינת, התומכת בכל מערכות-ההפעלה היא Picard. הדור החדש של תוכנת התיוג מבית MusicBraniz. משימוש קצר בתוכנה, יש לה מספר אפשרויות לאוטומציה של התיוג. מידע אוטומטי נמצא בעיקר באלבומים של מוזיקה לועזית ולא בעברית. נראה שהקהילה הישראלית של מיוזיק-בריינז איננה מפותחת ואין מי שמוסיף מידע על אלבומים עבריים, ישראליים ויהודיים למיוזיק-בריינז.

פורסם בקטגוריה תרבות, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות בנושא תגים ומוזיקה

 1. מאת חתול‏:

  לפחות למשתמשי חלונות: מה הבעיה בתיוג של WMP?
  הוא גם תומך ברוב המוזיקה העברית והיהודית.

  ולמשתמשי לינוקס: למה לא להשתמש בנגנים שבאים עם ההפצה?

 2. מאת arielgalula‏:

  למשתמשי חלונות: לא נראה לי שיש בעייה בתיוג ב-WMP, אני אישית לא אוהב את התוכנה. לא אוהב את הממשק שלה ולא אוהב את ספריית המוזיקה שלה. אני מוצא ב-foobar2000 את האפשרות לשנות כל מאפיין של התוכנה, להתקין כל מיני תוספים וכו'.
  לגבי התמיכה בתיוג ברוב המוזיקה העברית והיהודית, האם התיוג הוא בעברית או בעברית-פונטית בלבד?

  למשתמשי לינוקס: תנסה את quodlibet, ניתן לעיין בספריית המוזיקה ב-4 דרכי תצוגה שונות: רשימת ניגון, תצוגת חלוניות, רשימת אלבומים ומערכת קבצים. היא תומכת בחיפושים ובחיתוכים מחוכמים של ספריית המוזיקה. יש לה מערכת תוספים בסיסית. היא מסתנכרנת מול נגנים, ערוצי שמע ורדיו אינטנרט. והיא יחסית קלת משקל ומהערכה בלבד היא צורכת פחות משאבי מערכת.

 3. מאת חתול‏:

  מה הכוונה עברית פונטית?

  ודרך אגב, האתר זוחל ברמות, כדאי לך לחזור לבלוגלי או לשרת נורמלי אחר.

השאר תגובה