גני־מודיעין היא לא חשמונאים

עברנו לאחרונה לגור בשכירות משכונת נחלאות בירושלים לשכונת גני־מודיעין במודיעין־עילית.

באופן רשמי גני־מודיעין היא שכונה של מודיעין־עילית (הידועה גם כקריית־ספר על שם השכונה הראשונה בה). אין רצף בנוי בין גני־מודיעין למודיעין־עילית ולמעשה הן מרוחקות כ-3 ק"מ זה מזאת. מודיעין־עילית היע עיר חרדית מצפון למודיעין ובמרחק של פחות מ-10 ק"מ ממודיעין.

למעשה גני־מודיעין צמודה ליישוב חשמונאים (שנקרא פעם גם רמת־מודיעים, או רמת־מודיעין). כבישי הכניסה לגני־מודיעין עוברים דרך חשמונאים, בתי השכונה והיישוב צמודים זה לזה ואף תושב לא יודע בוודאות מלאה היכן עובר קו הגבול המוניציפלי. קו גבול מוניצפלי מאחר שחשמונאים שייכת למועצה אזורית בנימין בעוד גני־מודיעין שייכת לעיריית מודיעין־עילית. אנחנו משלמים ארנונה לעיריית מודיעין־עילית בעוד תושבי חשמונאים משלמים את ארנונתם למועצה־האזורית בנימין.

כן, זה אכן מוזר ואף יצר בילבולים רבים בתחילה. מה הכתובת שלנו? חשמונאים או גני־מודיעין, מודיעין־עילית?

בנוסף, מצב התברואה, האכיפה והסביבה שונה מאוד בין שני האזורים. חשמונאים מטופחת ונקייה, גינותיה יפות וירוקות ויש בה גני־משחקים חדשים ויפים לילדים. בעוד שבגני־מודיעין המצב בכי רע ומזכיר לרבים מחנות־פליטים כמו "קלנדיה". אין אכיפה של חוקי־בנייה (או לפחות ככה זה נראה), פסולת בנייה שפוכה בכל מקום, פסולת רגילה מושלכת ע"י התושבים לא רחוק מבתיהם, הגינות מוזנחות וגני־המשחקים מלוכלכים בצורה מזוויעה, הכבישים סלולים בצורה רשלנית ולא נסללו מחדש זה זן רב, שלוליות נקוות על הכבישים, לא לכל הכבישים יש מדרכות או תאורה בלילה.

תחושה של הפקרות והזנחה.

בעת האחרונה החליטה עיריית מודיעין־עילית להטיל היטל־סלילה על תושבי השכונה. עלות הנאמדת בעשרות עד מאות אלפי שקלים לתושב. בתגובה החלה התעוררות של תושבי המקום להתאגד ולהילחם בהחלטה. בשבת האחרונה הופץ "ידיעון גני מודיעין" גיליון מס' 1 ובו גם כתובת דואר אלקטרוני של תושב גני־מודיעין.

הידיעון מתאר בין היתר את הלחצים ותככים שהופעלו על הכותב להימנע מלהגיש את רשימתו לבחירות שהיו אמרות להתקיים ב-11/11/2008. בקבות הלחץ הסיר הכותב את מועמדתו ומאחר שאף אדם לא העיז להגיש מועמדות או רשימה – הבחירות המוניצפליות בוטלו (!!).

כדי לנסות ולאגד את התושבים פתחנו בלוג בבלוגלי הנקרא "גני מודיעין – אתר הפעולה של תושבי מודיעין".

פורסם בקטגוריה יהדות ודעות אחרות, עם התגים . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

השאר תגובה